Freitag, 19. Mai 2017

Amazon Polska Wersja: Od garażu do giganta wysyłek

20 lat Amazon: Amerykański sklep internetowy z szeroką gamą produktów.

20 lat temu, narodziny największego przedsiębiorstwa żeglugowego została uruchomiona w garażu w Seattle. Rozpoczął jako mała księgarnia internetowa i rozwija się w najbliższych latach do na całym świecie znanego sklepu internetowego z ponad 25 milionów klientów w 160 krajach na całym świecie. Pomysł stworzył już w 1994 roku, gdy 30-letni informatyk Jeff Bezos postanowił stworzyć sklep w internecie-początkowo na książki, ponieważ marża była uzgodniona i były łatwo do transportu.

Amazon Polska

Bezos zrezygnował z pracy na Wall Street, a jego „biuro” dla nowo utworzonej platformy internetowej zainstalowany w garażu w Seattle. Ten nazwał najpierw Cadabra.com, ale później postanowił zmienić na dziś popularne Amazon-związane z Południowa amerykańska rzeka. Mniej więcej rok później, poszedł w lipcu 1995 dla wybranej klienteli na start. Bezos zaprosił na to około 300 przyjaciół, którzy mieli przetestować nową księgarnię online.


W dniu 16 lipca 1995 roku, pierwsza książka została sprzedana do zewnętrznego klienta. W Niemczech przejął w kwietniu 1998 roku, ABC Book Service GmbH, główny niemiecki księgarz w Internecie. Kosztowało to ich dwucyfrowa kwotę miliona. W najbliższych latach on poszedł na sprzedaży, ale też miał ogromne koszty. Pęknięcie bańki internetowej na około przełomie tysiącleci bardzo przeszkadzało firmie- był zbliżony do ruiny. Wartości akcji spadły.
Amazon musiał ponownie wyciągać z głębin, gdzie Bezos, ale też miał pragnienie, aby nie ograniczać się do sprzedaży książek. Postanowił otworzyć platformę sprzedaży i innych sprzedawców online-za opłatą oczywiście. Okazało się tzw. zShops, z których on w 2008 roku ponownie się rozdzielił. Otwarcie platformy sprzedaży do konkursu było ryzyko, ale się opłaciło: Po spadając na przełomie tysiącleci ta firma w 2002 roku wyprodukowała pierwsze zyski czasowe.

Firma rozwijała się do handlu online dla wielu różnych produktów, ale może również zdobyć z jego przejrzystości cen jednocześnie. We wrześniu 1997, funkcja „1-Click” został rozpoczęty. W 2007 roku Amazon Polska Wersja - Prime serwis został zainstalowany, umowa jednoroczna dostawy po ustalonej cenie. To był rok 2007, w którym po raz kolejny dał gazu. Usługi, takie jak, Amazon Prime Muzyka, klub testerów produktów oni Winorośli i własnej usługi płatniczej zostały wprowadzone. Również w 2007 roku, pierwszy e-czytnik, marki Kindle były sprzedawany w Stanach Zjednoczonych. W dalszym ciągu powinno się aż do października 2009 roku czekac, kiedy Kindle jest dostępny w Niemczech-w tym czasie, ale tylko przez ich strone internetowa.

Pomimo wszystkich tych sukcesów, ale także niektóre pływające cień nad nimi. Nagłówki z kluczowych tymczasowej pracy, niskie zarobki, wyzysk pracowników i ostrzeżenia zostały rozesłane. Będąc w niektórych centrach logistycznych, biedny płaca pracowników została skrytykowana w USA, w 2013 roku przetoczyła się przez wał do Niemiec. Unia Verdi klasyfikowane jako „Lohndrücker” i „Bestreikte“ Grupy po raz pierwszy.

Mimo całej krytyki rozwija się od swojej premiery 20 lat temu prawdopodobnie największy sklep internetowy z występów na całym świecie internetowych. Czy sprzętu, żywności, książek, odzieży lub innych wyrobów-firma oferuje prawie wszystko. Ponadto, tworzy Grupę jeszcze raz i jeszcze raz zwrócić uwagę na siebie poprzez nowe innowacje. Dostawa towarów przez dronów i dostawczych czasach tylko jedna godzina to tylko dwie z najnowszych przykładów.